>

5 sposób na osuszanie mieszkań i domów

Posiadasz w domu wilgoć? Zapewne doświadczyłeś jak bardzo jest to kłopotliwy problem, jak i trudny do usunięcia? Poniekąd. Kłopotliwy jest, ale juz nie tak trudny do likwidacji, jeżeli tylko wiemy jak postępować. Z poniższego artykułu dowiesz się o 5 wybranych przez nas jako najprostsze, najmniej inwazyjne i najbardziej ekonomiczne sposoby na pozbycie się wilgoci z domu.

1. Elektroosmoza

Jeżeli nasze mieszkanie jest na parterze, a wilgoć zachodzi na ściany na wysokości do 1-1,5 metra, mamy zapewne do czynienia ze zjawiskiem wilgoci kapilarnej. Jest to wilgoć zaciągana z wód gruntowych, która wnika w ściany poprzez nieszczelną izolacje pionową lub poziomą budynku. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzenia dającego efekt elektroosmozy, czyli odwracającego proces, który zachodzi w naszej ścianie - czyli wypychanie wody ze ściany a tym samym jej osuszanie. Po osuszeniu ściany przeprowadzamy ewentualne odgrzybianie i możemy zabezpieczyć ją izolacją.

2. Osuszanie kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne, wykorzystuje urządzenia elektryczne - osuszacze kondensacyjne. Jest to urządzenie, które wyciąga skroploną wilgoć ze ścian pomieszczenia, na przykład po jego zalaniu. Wykorzystuje on temperaturę zbliżoną do powstawania rosy i w tym środowisku wyciąga wodę nie przeprowadzając wymiany powietrza w pomieszczeniu.

3. Osuszanie powietrza wysoką temperaturą

W tym przypadku także stosujemy osuszacze powietrza, jednakże działające już na innej zasadzie. osuszacze powietrza mają za zadanie podgrzać powietrze w pomieszczeniu, do temperatury w której to wilgoć w ścianie będzie parować, a następnie odpowiedni system wentylacji i obiegu powietrza, usunie skroploną w powietrzu wilgoć z pomieszczenia.

4. Standardowe zawieszki i osuszacze powietrza.

Jeżeli mamy wilgoć w mieszkaniu, ale tylko w postaci wilgotnego powietrza, a nie jest to jeszcze problem zagrzybiałych ścian - zawsze początkowo możemy się posiłkować standardowymi zawieszkami bądź podobnego rodzaju specyfikami, które mają za zadanie wyłapywać z powietrza wilgotne krople i zbierać je w odpowiedni sposób.

5. Inwazyjne osuszanie ścian.

Mając wilgoć w ścianach, możemy zawsze zastosować działania dość radykalne - jeżeli nic innego nie pomoże. Mam tutaj na myśli przede wszystkim tak zwane przycinanie murów, czyli fizyczne usuwanie zawilgoconych fragmentów ścian, bądź inną formę chemicznego osuszania, jaką jest wstrzykiwanie specjalnych preparatów w przygotowane do tego celu otwory w ścianach.

Ze swojej strony w przypadku osuszania ścian, zdecydowanie polecamy pierwszą metodą, która jest nie inwazyjna i pod względem skuteczności, najbardziej ekonomiczna.

« Wróć do Strony Głównej

Kontakt

Nasze dane

Zakład Osuszania i Zabezpieczenia Przeciwwilgociowego Elektroosmoza III Beata Mielnicka

ul. gen. M. Langiewicza 13/1 35-021 Rzeszów
woj. podkarpackie

507 067 908
510 089 967

adres mailowy

Facebook

NIP 813-287-30-48