Dlaczego elektroosmoza jest lepsza niż inne metody osuszania?

Współcześnie dostępnych jest wiele różnych metod osuszania pomieszczeń, piwnic oraz ścian i murów budynków. Metody są mniej bądź bardziej inwazyjne, mniej bądź bardziej skuteczne a także ekonomicznie lub generujące wyższe koszty. W poniższym artykule chcielibyśmy opisać kilka najbardziej popularnych metod osuszania, jak i porównać ich działanie.

Wnioski pozwolę sobie zawrzeć na początku tego artykułu, mianowicie, według naszej oceny i analizy, najlepszą metodą na osuszanie budynku jest elektroosmoza, z użyciem jednego z opatentowanych urządzeń wykorzystujących to zjawisko. Pozostałe metody będę bezpośrednio porównywał do owej metody.

Inwazyjne metody osuszania, czyli przycinanie murów lub chemiczne wstrzykiwanie specjalnych preparatów w utworzone otwory w ścianie. Obydwie te metody, jak wyżej wspomniałem, są przede wszystkim mocno inwazyjne. Powodują one bezpośrednie naruszenie i uszkodzenie ścian - dla ich przeprowadzenia, zawilgoconą powierzchnię musimy nieco zniszczyć, a następnie dopiero odbudować. Co istotne, niestety nie mamy stu procentowej gwarancji powodzenia naszego przedsięwzięcia. Zatem względem elektroosmozy mamy tutaj inwazyjność działania, wysokie koszty oraz brak gwarancji rezultatu. Z wykorzystaniem elektroosmozy otrzymujemy dokładnie odwrotne wyniki, ekonomicznie, skutecznie i bez inwazyjnie.

Zastosowanie osuszaczy powietrze (w tym osuszacze kondensacyjne). Pierwszym minusem jest to, że niestety osuszacze nie nadają się w przypadki wilgoci kapilarnej. Oczywiście, na chwilę nam pomogą i osuszą ścianę, ale problem do nas niebawem powróci. Elektroosmoza gwarantuje nam rozwiązanie problemu na stałe. W ogólnym rozrachunku osuszacze mogą nas kosztować więcej, aniżeli działania związane z urządzeniem typu GPL-111. Obydwa urządzenia są jednakże równie nie inwazyjne, zatem Elektroosmoza przeważa względem osuszaczy powietrza pod względem ekonomiczności i skuteczności.

Jeżeli jeszcze Cie nie przekonałem, względem wyższości elektroosmozy nad innymi metodami osuszania, zachęcam do zasięgnięcia większej ilości informacji w internecie. Obecnie jest to najlepsza, najskuteczniejsza, najbardziej ekonomiczna i najmniej inwazyjna metoda, która pozwoli nam pozbyć się wilgoci z naszego domu bądź mieszkania.

« Wróć do Strony Głównej

Kontakt

Nasze dane

Zakład Osuszania i Zabezpieczenia Przeciwwilgociowego Elektroosmoza III Beata Mielnicka

ul. gen. M. Langiewicza 13/1 35-021 Rzeszów
woj. podkarpackie

507 067 908
510 089 967

adres mailowy

Facebook

NIP 813-287-30-48