Podciąganie kapilarne a zastosowanie Osuszacza GPL-111

Podciąganie kapilarne bądź inaczej wilgoć kapilarna, jest to zjawisko, które spędza sen z powiek wszystkim osobom, które go doświadczyły. Dla osób niewtajemniczonych, wyjaśniam, iż jest to sytuacja, w której to wody gruntowe są podciągane przez mur budynku, do jego wysokości 1-1,5 metra. Powodem jest najczęściej brak izolacji poziomej i pionowej na linii łączącej fundamenty ze ścianami budynku, bądź tez uszkodzenie owej izolacji.

wizualizacja efektu podciągania kapliarnego


Do tej pory walka z wilgocią kapilarną skupiała się na inwazyjnych metodach jak przycinanie murów czy też ingerencje chemiczne i wstrzykiwanie specjalnych preparatów w wywiercone otwory w ścianie. metody te jednak pomimo wysokich kosztów jak i dużej inwazyjności nie gwarantowały skuteczności likwidacji problemu, ani tego, że nie pojawi sie on w przyszłości.

Obecnie mamy jednak metodę, która jest niezwykle skuteczna, a ponadto ekonomiczna i bez inwazyjna. Metoda, dzięki której bardzo wiele osób odzyskało spokojny sen. Osuszacz Muru GPL-111 to opatentowane urządzenie wykorzystujące elektroosmozę. Jest to wykorzystanie odwrotnej metody jaką jest podciąganie kapilarne. Mianowicie, dzięki zastosowaniu tego elektrycznego urządzenia, woda jest wypychana ze ściany, dokładnie tą samą drogą, jaką się tam dostała. Działanie to może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od postępu zawilgocenia ściany. Jest to metoda, która gwarantuje nam zachowanie efektu likwidacji wilgoci, gdyż poza stworzeniem bariery będącej zabezpieczającą poduszką, ponadto po usunięciu wilgoci i ewentualnego zagrzybienia, mamy możliwość fizycznego naprawienia izolacji bądź też innej formy zabezpieczenia linii fundamentów.

« Wróć do Strony Głównej

Kontakt

Nasze dane

Zakład Osuszania i Zabezpieczenia Przeciwwilgociowego Elektroosmoza III Beata Mielnicka

ul. gen. M. Langiewicza 13/1 35-021 Rzeszów
woj. podkarpackie

507 067 908
510 089 967

adres mailowy

Facebook

NIP 813-287-30-48